GRUP ŞİRKETLERİMİZ

AGE ENERJİ ÜRETİM A.Ş.

AGE ENERJİ ÜRETİM A.Ş.

AGE Enerji, AGE Şirketler Grubu çatısı altında enerji alanında 1993 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. 1993 yılında ülkemizdeki ilk Yap-İşlet-Devret hidroelektrik santrallerden olan Fethiye HES AGE Şirketler Grubu’nun enerji sektöründeki ilk yatırımı olmuştur. 

Bu projenin hayata geçirilmesi sırasında elde edilen tecrübe 2001 yılında 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nun yürürlülüğe girmesinden sonra yeni projelerin geliştirilmesinde kullanılmış, 2008-2011 yılları arasında Trabzon ilinde 21 MW kurulu güce sahip Sarmaşık I HES ve 22 MW kurulu güce sahip Sarmaşık II HES, Adıyaman ilinde bulunan 30 MW kurulu gücündeki Pınar HES ve Osmaniye ilimizdeki 5 MW kurulu güce sahip Yamaç HES olmak üzere toplamda 78 MW kurulu güce sahip 4 adet HES işletmeye alınmıştır. 

2010-2011 yılları arasında yapılan çalışmalar ve ülkemizin büyüme potansiyeline olan güvenden dolayı Denizli/Sarayköy’de 205 MW kurulu gücünde doğalgaz kombine çevrim santralı projesi yapılmaya karar verilmiş ve 2012 yılı yazında basit çevrim – 2013 yazında da kombine çevrim olmak üzere tesis işletmeye alınmıştır.

AGE Enerji Üretim A.Ş. bünyesindeki 4 adet HES ve 1 adet Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali ile  283 MW’a ulaşan kurulu gücünün yanında enerji sektörüne getirdiği bütünsel yaklaşımı ile sadece enerji üretiminde değil gerçekleştirdiği enerji taahhüt, toptan elektrik ticareti ve serbest tüketicilere elektrik satış hizmetleri ile istikrarlı büyüme seyrini devam ettirmekte, sürdürülebilir kalkınma ve enerjide dışa bağımlılığı azaltacak yerel kaynak kullanımını bilinci ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

www.ageenerji.com.tr 

AGE ELEKTRİK ENERJİSİ TOPTAN SATIŞ A.Ş.

AGE ELEKTRİK ENERJİSİ TOPTAN SATIŞ A.Ş.

2009 yılında kurulan AGE Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş., AGE ENERJİ bünyesinde faaliyet gösteren şirketler ve toptan satış piyasasındaki diğer katılımcılar ile birlikte, PMUM'a kayıtlı olarak çalışmakta, serbest tüketicilere kaliteli ve sürdürülebilir hizmet anlayışı ile enerji tedarik etmektedir. 

www.ucuzelektrikistiyorum.com 

 

AGE TAŞINMAZ YATIRIM A.Ş.

AGE TAŞINMAZ YATIRIM A.Ş.

AGE Taşınmaz Yatırım A.Ş. AGE Şirketler Grubu bünyesinde 2017 yılında, arazi geliştirme, proje tasarımı, pazarlama ve satış alanlarında hizmet vermek üzere kurulmuştur. 

AGE Taşınmaz Yatırım A.Ş., yarım asıra yaklaşan köklü geçmişiyle inşaat ve taahhüt sektöründe Türkiye'nin öncü projelerine imza atmış AGE markasının verdiği deneyimle, son teknolojik yetkinliklere sahip, mutlu, huzurlu yaşam alanları yaratmak ve zihinlerimizdeki kaliteli yaşam çıtasını yükseltmeye dönük çözümler geliştirmektedir.

ASYA MEYVESUYU VE GIDA SANAYİ A.Ş.

ASYA MEYVESUYU VE GIDA SANAYİ A.Ş.

Asya Meyve Suyu ve Gıda San.A.Ş. 1972 yılında kurulup 1975 yılında Nevşehir’e bağlı Avanos ilçesinde yer alan üretim tesislerini açmıştır.

1993 yılında Asya Meyve Suyu ve Gıda San.A.Ş., Avanos’da yer alan üretim tesislerini özellikle elma üretimi bakımından ülkemizin en yüksek kapasitesine sahip olan Göller Bölgesi’nde, Isparta ili Eğirdir ilçesine taşımış. Türkiye’nin en modern meyve suyu konsantre ve püre işleme tesisini inşaa etmiştir. 

Vizyonu, Türkiye'nin meyve ve sebze suyu konsantreleri, püreleri üretimi konusunda müşteri odaklı özel çözümler üreten lider firması olma özelliğini komşu pazarlarda bir tasarım ve üretim üssü haline getirmek ve dünya pazarlarında aranan bir tedarikçi olmak, Asya adını bir dünya markası yapmaktır.

Asya Meyve Suyu ve Gıda San.A.Ş. bugün dünyanın 25 ülkesine yaptığı ihracatları ile ülkemiz ekonomisine değer katmaktadır.

www.asyataste.com

X